A Dadabots technikailag egy mélytanuló algoritmus, amelyet két zenész hozott létre még egyetemen. Az algoritmus a betáplált adatok alapján folyamatosan tanul, és megismert metálzenék alapján állítja össze, mik a legtöbbször ismétlődő momentumok, hangok és témák, majd ezek alapján megalkotja a saját zenéjét. Az egészet pedig folyamatosan közvetíti a Youtube-on.
A részletekről a Motherboardot érdemes olvasni, de annyi a lényege a folyamatnak, hogy az elején az algoritmusnak csak pár másodperces hangrészleteket mutatnak, majd ahogy egyre több input kerül a gépezetbe, annál lesz egyre komplexebb, technikásabb a zene, amit a Dadabots generál. A készítők szerint mindössze annyi a hibája a gépnek, hogy vokál helyett csak halandzsa és más hangminták hallhatók, illetve képes olyan gyors gitártémákat is generálni az algoritmus, amit élő ember nem tudna lejátszani.
Eddig 10 albumot hoztak már össze a Dadabotsszal, inputként pedig olyan metál- vagy matek rock-zenekarok munkásságát használták fel, mint a Meshuggah vagy a Battles. A kész termékből kiválogatják a legjobb a számokat, és összeraknak belőle egy lemezt.
Az élő stream zenéjét egyébként a kanadai Archspire death metal együttes "inspirálta", amellyel kapcsolatban a készítőknek van egy nagyon érdekes megjegyzése. A zenélő algoritmusok egyelőre elég rossz zenéket állítanak elő, mert a dalok egy idő után destabilizálódnak, majd egész egyszerűen szétesnek. Az Archspire zenéje viszont más, az egyik kutató szerint azért, mert olyan gyors tempóban játszanak, amely stabilizálja azokat a témákat, amelyeket a metálalgoritmus generál belőle.