Ha csak néhány nevet említünk már akkor is látszik, hogy igazi guruja a hangszerének, hiszen minden zenei műfajban megtalálja a helyét. A Mahavishnu-n kívül feltétlen meg kell említeni néhány nevet vele kapcsolatban, mint például: Miles Davis, Mahavishnu Orchestra, George Duke, Al Di Meola, Chick Corea, Peter Gabriel és még sokan mások.
Mikor saját formációival játszik, akkor többnyire fúziós jazz, amit hallunk. Azzal együtt, hogy saját zenéje egységes, természetesen hallatszik rajta az a hatalmas tapasztalat és műfajok közti átjárás, amit pályája során megvalósított.
Fantasztikus technikai tudása, energikussága mit sem fakult, pedig nem ma kezdte. A koncert alatt ugyanúgy játszik, mint évekkel elzelőtt, csak még jobban. Az ehhez a hangszerhez szükséges fizikai erőnléte változatlan.
A koncert első részében újabb, a legutóbbi zenéi hangzanak el, de ezek után egyre több korábbi szerzemény is megszólal. A számok között vannak olyanok is amelyeket még sosem vettek fel, amelyek csak koncerteken hangzottak el. A koncert után elmondta, hogy ezeket is rögzítik majd, egy következö lemez anyagaiként. Ezt a mostani formációt rajta kívül két billentyűs, egy hat húros basszus és egy gitár alkotja.
A koncert ugyan hatalmas késéssel indult, de megérte várni, mert fantasztikus zenét hallhatott a közönség. A teremben nincsenek ülőhelyek csak az erkélyen. A színpadhoz egész közel lehet menni, annyira, hogy rá is lehet támaszkodni, így családias hangulatban érezheti magát a publikum.
A koncert nagyszerű volt, jó hangulatú, annak ellenére, hogy kicsit hangoskának éreztem. Hangerőből kicsit kevesebb is elég let volna.
Billy maga is annyira megőrizte fiatalságát, hogy a koncert után még kijött a közönségéhez és dedikálás közben türelmesen, kedvesen fogadta a különböző – némely esetben – zagyva rajongói kérdéseket, és még fotózkodásba is belement.